Borovice lesní, solitera
Pinus sylvestris

Pinus sylvestris, známá jako borovice lesní nebo skotská borovice, je široce rozšířený druh borovice, který se přirozeně vyskytuje v Evropě a Asii. Díky své adaptabilitě, odolnosti je oblíbenou volbou nejen pro zahradní a krajinářské projekty. Borovice lesní je mimořádně adaptabilní a odolná vůči širokému spektru klimatických a půdních podmínek, což ji odlišuje od některých jiných druhů borovic, které mají užší ekologické preference.

  • Výška v dospělosti 20-35 m
  • Šířka v dospělosti 5-8 m
  • Barva jehličí tmavězelené s modrým nádechem
500 - 550 cm
Skladem
Na plantáži: 2 ks
62 431
55 742 bez DPH

Hlavní rozpoznávací znaky:

Jehlice: Jehlice Pinus sylvestris jsou krátké až středně dlouhé, tuhé, ostré a rostou ve svazcích po dvou. Mají charakteristickou modrozelenou až světle zelenou barvu.

Šišky: Šišky jsou malé až střední, oválné až válcovité, dozrávají ze zelené do světle hnědé barvy. Šišky jsou relativně malé ve srovnání s některými jinými druhy borovic.

Kůra: Kůra u báze stromu je hrubá, šupinatá a tmavě hnědá, zatímco ve vyšších částech kmene a na větvích je tenká, hladká a oranžovo-hnědá, což je velmi charakteristický znak.

Růstový tvar: Borovice lesní má obvykle vzpřímený tvar s kuželovitou až nepravidelnou korunou, která může být u starších stromů více rozložitá a ztrácí geometrické uspořádání

Využití v zahradní architektuře:

Solitérní výsadby: Díky svému impozantnímu vzhledu a zajímavé kůře je borovice lesní často využívána jako solitérní strom v zahradách a parcích.

Větrolamy a živé ploty: Její rychlý růst a hustota koruny ji činí vhodnou pro větrolamy a vysoké živé ploty.

Přírodní a rustikální zahrady: Pro svůj přirozený vzhled a odolnost je ideální pro použití v přírodních a rustikálních zahradách, stejně jako pro rekultivaci a obnovu půdy.

Skupinové výsadby: Může být také použita ve skupinových výsadbách pro vytvoření lesního nebo parkového prostředí.

Pinus sylvestris je zařazována do zahradních projektů realizovaných i na méně hodnotných půdách. Je oblíbená díky svému vzhledu, který ji činí společně s adaptabilitou populární volbou pro širokou škálu zahradních a krajinářských projektů.

VARIANTA 1. ROK 2. ROK
Zálivka/týden Zálivka/týden >30° Zálivka/týden Zálivka/týden >30°
500 - 550 cm701055379

Poptávka

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat o ukončení přijímání objednávek ke dni 12. 4. 2024 z důvodu rychlého rašení stromů, vzhledem k jarnímu vývoji počasí. Těšíme se na váš zájem o naše stromy od 1. 8. 2024.

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.